Meie tehnika

Meie ettevõte omab ja kasutab metsaülestöötamiseks järgmisi vahendeid:

  • neli harvesterit, nn. metsalangetusmasin
  • neli forwarderit, ehk nn. metsa väljaveomasin
  • kaksteist metsaveoautot

Samuti on meil olemas ka saemeeste, ehk metsurite võimekus, sest tihtipeale on meie töös tegemist hooldamata, nn. karjamaametsadega, kus harvesteriga töö ei ole kas efektiivne või siis kvaliteetne. Selleks puhuks oleme panustanud läbi aegade koostööle metsuritega, kes on koolitatud, omavad head varustust ja on suurte kogemustega, ning kes saavad hakkama igas olukorras ja suudavad lahendada ka keerulisi olukordi nii, et lõpptulemuseks on jätkusuutlik metsakasutus.

Jätkusuutlik metsamajandamine ja tehtud tööde kvaliteet omab meie ettevõttes kõrget prioriteeti. Toimub personali pidev koolitamine, et olla kursis uusimate teadmistega ja seadusemuudatustega. Iga inimene meie ettevõttes annab endast parima, et kõik oleks nii, nagu peab.
Põhiliselt on meie ettevõttes kasutusel Soomes toodetud algupäraselt Valmet, tänaseks Komatsu metsamasinad - aga miks?
Seda eelkõige sellepärast, et osade meie ettevõtte tegusate inimeste metsandusalane karjäär ulatub nn. nõukaaegsesse Pärnu Metsakombinaati, mis juba omal ajal oli innovatiivne ja tegus organisatsioon. "Valmet" kaubamärgina saabus Eestisse 1990a. Mõned KARO METSA operaatorid said oma esimese nn skandinaavia tehnoloogias ülestöötamiskogemuse ja tehnikatunnetuse just toona. Sellest ajast on arenenud tehnoloogia ja tehnika arendamisesse on investeeritud hulgaliselt vahendeid. Arenenud koos Valmetiga- tänase Komatsuga oleme ka meie. Vanemad operaatorid koolitavad nooremaid, isad poegasid ja tehasest tulev tarkus ja tarkvara saadab meid metsas kogu oma innovaatilisusega. Tule ja saa osa ühest eesti vanimast metsatöökogemusest! Pole olukordi, mida kogenud mehed ja noored hakkajad lahendada ei suudaks!
Mets korda uusima tehnika ja pikima kogemusega!